Jediné, co Seong-Hoovi zabránilo ztratit naději, byla modlitba Páně. Seong-Ho byl mučen severokorejskými vládními silami.
Donald Trump v jednom ze svých projevů vyzdvihl Seong-Hoovu odvahu a víru.
Mnoho severokorejských uprchlíků, stejně jako Seong-ho, se s křesťanstvím setkává prostřednictvím misionářů, kteří využívají podzemní železnici. Ti jim umožňují útěk do Číny, kde neustále čelí riziku repatriace zpět do Severní Koreje. Cesta s křesťanskými misionáři často vede k obrácení těch, kteří se stali obětí tohoto režimu. Osmdesát až devadesát procent Severokorejců, kteří překonají podzemní dráhu, se nakonec identifikuje jako křesťané poté, co najdou svůj nový domov v Jižní Koreji. To potvrzuje i studie Dr. Jin-Heon Junga z roku 2015 s názvem „Podzemní železnice křesťanské konverze“.
Katolický kostel v Soulu v červnu 2016 pokřtil 60 uprchlíků ze Severní Koreje, když jim otec Raymond Lee Jong-nam pomáhal s přechodem na život v Jižní Koreji. „Děkuji otci Leemu za to, že nám ukázal hlubokou lásku, kterou k nám náš Otec chová, a umožnil nám žít nový život v plnosti jako členové této církve,“ řekl jeden z nově pokřtěných Severokorejců.
Ji Seong-Ho, jehož příběh vzbudil pozornost celé země, vítězoslavně zvedl berle během prezidentova projevu o stavu Unie. Poznamenal však, že modlitba Páně ho po celou dobu letu udržovala při životě. „Obětoval jsem tolik modliteb našemu Bohu… Začal jsem se modlit Zachraň mě, zachraň mě.“
Ji uprchl ze Severní Koreje do Číny v roce 2006 broděním řeky Tumen. Poté urazil 6 214 mil (asi 10 000 km) přes Čínu, Laos, Myanmar a Thajsko, až nakonec dorazil do Jižní Koreje. Sem však dorazil o berlích, protože utrpěl nehodu, v jejímž důsledku mu byla amputována noha.
Nyní, když dosáhl svobody, Ji Seong-Ho říká, že se cítí být Bohem povolán k záchraně dalších severokorejských uprchlíků. „Musíme předávat Boží lásku lidem v Severní Koreji, protože i severokorejské duše potřebují Boží spásu. Podle tohoto přesvědčení dělám to, co dělám,“ řekl.
Podle údajů korejského ministerstva pro sjednocení vstoupilo od roku 1998 do Jižní Koreje více než 31 000 severokorejských uprchlíků. Roční počet Severokorejců přicházejících na jih poloostrova se však snížil poté, co se čínský prezident Si Ťin-pching ujal moci a zakázal činnost křesťanských misionářů. Podle údajů ministerstva byl loni počet severokorejských uprchlíků do Jižní Koreje nejnižší od roku 2001. Porušování lidských práv se však stále týká více než 25 milionů lidí, kteří zůstávají v Severní Koreji. Režim KLDR drží více než 100 000 lidí v politických táborech. Jsou mezi nimi i děti. Pod vedením Kim Čong-una provádějí vojáci hromadné popravy, mučení, sexuální násilí, hladovění a další závažná zneužívání. Severní Korea je trvale hodnocena jako nejhorší země z hlediska pronásledování křesťanů (údaje Open Door).
Katolická diecéze Pchjongjang je prázdná a poslední biskup byl jmenován v březnu 1944. V Severní Koreji nepůsobí žádný stálý duchovní katolické církve, pouze někteří duchovní přijíždějí na návštěvu, aby mohli příležitostně sloužit mši. V roce 2008 se otec Paul Kim Kwon – stal prvním jihokorejským františkánským knězem, který získal povolení k pobytu. Tak to uvádí zpráva o pomoci církvi v nouzi.
Severní Koreu několikrát navštívil francouzský kněz, otec Philippe Blot. O svých zážitcích a situaci v zemi hovořil v dubnu 2017 v pařížské katedrále Notre Dame. Zmínil se také o perspektivě země, která mučí a popravuje křesťany. „Jako misionář a katolický kněz zde hovořím jménem všech Korejců, kteří již více než 60 let prožívají nejdelší křížovou cestu v moderních dějinách lidstva,“ řekl.
Otec Philippe požádal katolíky, aby tento ukřižovaný lid zahrnuli do svých každodenních modliteb.